Dzieciaki w naszym kraju są przyzwyczajone, żeby świętować 1 czerwca. Tymczasem 20 listopada też mają ku temu okazję. Powszechny Dzień Dziecka nazywany jest także Dniem Praw Dziecka. Jest obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka z 1959r. oraz  Konwencji o Prawach Dziecka z 1989r. Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych pragnie propagować datę 20 listopada jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, by przypomnieć, że każde dziecko to Mały Człowiek posiadający swoje prawa.

W związku z tym 20 listopada naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Wszystkie dzieci i panie pojawiły się tego dnia w niebieskich strojach. Ponadto dzieci obejrzały film animowany pt.’Prawa dziecka” oraz uczestniczyły w pogadankach, w czasie których zostały zapoznane z  „Konwencją o Prawach Dziecka” . Poprzez wyżej wspomniane działania przedszkolaki poznały przysługujące im prawa, a także obowiązki dorosłych wobec nich.