7 maja spotkaliśmy się w Ostrołęckim Centrum Kultury z uczestnikami VII Międzyprzedszkolnego Konkursu Literackiego. Hasłem tegorocznego konkursu były dziecięce marzenia. Do naszego przedszkola wpłynęło ponad siedemdziesiąt wspaniałych wierszy. Jury konkursowe miało olbrzymi problem z wywołaniem zwycięzcy, dlatego też nagrodę równorzędną – pierwsze miejsce – otrzymał każdy z przedszkolaków.

Uroczystość uświetnili swoimi występami przedszkolaki z „szesnastki”, zaprezentowali widowiskowy taniec oraz piosenkę pt. „Dziecięce marzenia”. Rodzice młodych poetów popisali się swoimi umiejętnościami aktorskimi i zaprezentowali inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. „Rzepka”. Dla wielu z nich dzisiejszy występ na scenie był z pewnością zwieńczeniem marzeń z dzieciństwa.

Wszystkie wiersze zgłoszone do konkursu wydane zostały w formie ilustrowanej książeczki. Konkurs odbył się pod patronatem samorządu miasta i prezydenta Łukasza Kulika a także przy wsparciu Rady Osiedla Śródmieście.